Najlepsi bukmacherzy online Liczba bukmacherów rośnie z miesiąca na miesiąc, podczas gdy jeszcze kilka lat temu mogliśmy obstawiać zakłady tylko w kilku najpopularniejszych.
O progresji słyszał z pewnością każdy. Nie ważne czy na bukmacherce zjadł zęby czy dopiero zaczyna zagłębiać się w tematykę zakładów. Czym jest progresja? To nic innego jak jeden z wielu popularnych systemów bukmacherskich. Stawka kolejnego postawionego kuponu jest ściśle związana z wynikiem poprzedniego. Jeśli nasz zakład był wygrany, gramy go znów taką samą stawką, jeśli przegramy - podwajamy stawkę tak aby przy wygranym typie móc zniwelować straty z pierwszego kuponu. Aby wychodzić na regularny plus i liczyć zyski potrzebujemy więc nienajgorszej skuteczności. Nie da się ukryć, że brzmi to świetnie. Nie można jednak powiedzieć aby był to sposób na bezpieczne i regularne wygrane.

Dlaczego progresja jest jednym z najbardziej niebezpiecznych systemów bukmacherskich? Po pierwsze, pozwolić sobie na korzystanie z niego mogą jedynie osoby ze sporym kapitałem przeznaczonym na zakłady. Granie tym systemem kuponów stawkami po kilka czy kilkanaście złotych mija się z celem, gdyż wygrane będą śmiesznie niskie.

Przyjrzyjmy się jak granie progresją może wyglądać w praktyce. Załóżmy, że naszym kapitałem jest 5000 złotych - raczej mało osób może pozwolić sobie na tak spory bankroll bukmacherski, ale to tylko przykład. Wybieramy typ z kursem 2.00 i obstawiamy go za 100zł. Jeśli okaże się wygrany, kolejny również gramy na 100zł. Gdy przyjdzie pierwsza przegrany, następny kupon musimy obstawić już za 200zł. Jeśli również ten nie wejdzie, kolejny musimy już stawkować za 400zł. Kolejne progi to 800zł, 1600zł, 3200zł. Do tego ostatniego nawet nie dojdziemy, gdyż nasz budżet to 5000zł a aby do niego dojść potrzebowalibyśmy 6300zł. Po czterech przegranych z rzędu stajemy więc przed wyborem - zagrać kolejny kupon za 3200zł lub dać sobie spokój i pogodzić się z przegraną kilku tysięcy złotych. Jaka jest szansa, że cztery razy pod rząd singiel będzie przegrany? Niestety dość spore. Być może nie przytrafi się to od razu, jednak w końcu dojdzie do bolesnego dylematu i ryzykowania wielkich pieniędzy.

Progresja z systemu gwarantującego pozornie łatwy zysk może stać się więc potencjalnie pętlą na szyję dla obstawiającego. Gdy w grę wchodzą tak duże pieniądze, wtedy nie ma już żartów.

Istnieje wiele różnych typów progresji, niektóre z nich pozwalają inwestować mniejsze pieniądze, lub dają dodatkowe szanse na ucieczkę spod topora. Zanim jednak rozpoczniemy grę tym systemem warto poczytać opinie bardziej doświadczonych graczy. Nie istnieje bowiem system który dawałby stuprocentowo bezpieczny zysk.